خاطرات جالب و خواندنی

سر و كار داشتن با تمبر و سال‌ها زندگي‌كردن با آن خاطرات زيادي را هم به همراه مي‌آورد. در طول سال‌هايي كه مرحوم فرح‌بخش در عرصه تمبر مشغول بودند ماجراهايي را شاهد بودند كه برايشان به عنوان يك خاطره باقي مانده بود. خوب است يكي از اين خاطرات را كه براي خودشان هم جالب بود در اين جا و از زبان خودشان بخوانيم.


زماني ماجرايي برايم پيش آمد كه جالب بود و هنوز در ذهنم باقي مانده. يک بار يکي از مقامات بالای دادگستری از من خواست تا برای کارشناسی به همراه او خانه کسی بروم و ارزش‌گذاری کنم. من معمولا به منزل افراد معمولی نمی‌روم اما آن روز به احترام اين فرد رفتم‌. صاحب خانه يک زن و مرد جوان بودند و آلبوم تمبر کوچکی داشتند که نسل اندر نسل به آنها رسيده بود و آنها خيلی اميدوار بودند که بتوانند آن آلبوم را به قيمت قابل توجهی بفروشند. من از همان نگاه اول فهميدم که قسمت اعظم تمبرها تقلبی است. سختم بود که از همان اول به آنها بگويم؛ اما بعد از دست دست کردن زياد، قضيه را به آنها گفتم. به محض اين که گفتم مجموعه آنها تقلبی است، زن و مرد شروع کردند به خنديدن.
حالا بخند و کی نخند. ما هم که تعجب کرده بوديم از خنده آنها خنديديم. حدود يک ربع آن‌ها همين‌طور خنديدند. وقتی خنده‌شان بالاخره تمام شد، جريان را پرسيديم. آن‌ها گفتند وقتی می‌خواستيم ارثيه خانوادگی را بين خواهر‌ها و برادر‌ها تقسيم کنيم، ما به اميد اين که اين مجموعه تمبر ارزش زيادی دارد، حاضر بودیم همه ارث خود را به خواهر‌ها و برادرها بخشيديم و گفتيم که فقط آلبوم را می‌خواهيم و فکر می‌کرديم که ارزش بالايي دارد . حالا هم از انتظار و نا آگاهی خود داريم می‌خنديم.

     

فروشگاه تمبر نوین فرح بخش - تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه امیر اکرم - جنب بانک اقتصاد نوین - پلاک 1399

تلفن: 66400246-021  | نمابر: 66482814-021 | پست الکترونیکf_n_farahbakhsh@yahoo.com :

هر گونه استفاده تجاری و بازرگانی از این سایت ممنوع بوده و قابل پیگرد قانونی است. استفاده از مطالب و تصاویر تنها با ذکر منبع مجاز می باشد

Novin Farahbakhsh, Stamp Exhibition, Banknote, Farahbakhsh, Stamps, Collection, Stamp Store, Stamps Shop, Philately, Stamp, Stamps of Iran, Iranian Banknote, Iran Stamp, Banknotes of Iran, Stamps Catalogue, Stamps Catalogue of Iran, Banknote Catalogue of Iran, Banknote Catalogue     فرح بخش, تمبرفرحبخش، مسعود نوین فرح بخش، تاریخ تمبر، کلکسیون تمبر، مجموعه داری تمبر، اسکناس قدیمی، تمبر قدیمی، تمبر ایران، اسکناس و تمبر پهلوی و جمهوری قاجار، اطلاعات تمبر, راهنمای نگهداری تمبر، راهنمای تمبر، فریدون نوین فرحبخش، تمبر، قيمت تمبر، آلبوم تمبر، کتاب اسکناس، کتاب تمبر، فروش تمبر، خرید تمبر، فروشگاه تمبر، خرید اوراق مصورتمبر، تمبرهای اولیه ایران، آلبوم تمبر، آلبوم اسکناس، خرید اوراق مصور اسکناس، آلبوم سکه، کتاب سکه های ایران، مجموعه کارت پستال های رسمی، کلکسیونرهای برتر تمبرایران، پکیج تمبر، تاریخچه موسسه تمبر نوین فرح بخش، اخبار جدید تمبر، اولین مجله تمبر ایران، اولین نمایشگاه تمبر خاور میانه، تاریخچه انتشار آلبوم و اوراق مصور تمبر، پدر تمبر ایران، تمبر، نوین فرحبخش, نوین فرح بخش، خرید هدیه، سکه، لیوان هایی با تصاویر اسکناس و تمبر