چاپ اولین مجله تمبر ایران

در امرداد سال 1330 اولین مجله تمبر در ایران توسط حاج حسین نوین فرح بخش به منتشر شد. انتشار این مجله که به صورت ماهیانه چاپ می شد، تا 9 شماره ادامه داشت و در آن زمان نیز علاقمندان زیادی پیدا کرد. مطالب این مجله شامل اطلاعات عمومی و تخصصی در مورد تمبر بود و در هر شماره به موضوع خاصی می پرداخت که به مسایل روز نیز بستگی داشت.

از جمله دیگر ویژگی های مجله تمبر این بود که جایی برای چسباندن تمبر با شارنیه توسط علاقمندان و کسانی که مجله تمبر را تهیه می کردند در نظر گرفته شده بود که این ریشه در علاقه ایشان، برای تشویق هر چه بیشتر مردم به نگهداری و جمع آوری تمبر داشت.

در گرد آوری و نوشتن مطالب این مجله از دانش بزرگانی چون زنده یاد " ادورد ژوزف " که از کلکسیونرهای بزرگ آن زمان بود به همراه مرحوم علی شمس آبادی سر دبیر مجله ی "وطن ما" و چند نفر دیگر از علاقمندان بهره گرفته شد.

شایان ذکر است که این مجله چند سال قبل از انتشار " راهنمای تمبرهای ایران " به دست علاقمندان می رسید و سعی شده بود در آن تمبرهای ایران به تدریج معرفی گردند.

     

فروشگاه تمبر نوین فرح بخش - تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه امیر اکرم - جنب بانک اقتصاد نوین - پلاک 1399

تلفن: 66400246-021  | نمابر: 66482814-021 | پست الکترونیکf_n_farahbakhsh@yahoo.com :

هر گونه استفاده تجاری و بازرگانی از این سایت ممنوع بوده و قابل پیگرد قانونی است. استفاده از مطالب و تصاویر تنها با ذکر منبع مجاز می باشد

Novin Farahbakhsh, Stamp Exhibition, Banknote, Farahbakhsh, Stamps, Collection, Stamp Store, Stamps Shop, Philately, Stamp, Stamps of Iran, Iranian Banknote, Iran Stamp, Banknotes of Iran, Stamps Catalogue, Stamps Catalogue of Iran, Banknote Catalogue of Iran, Banknote Catalogue     فرح بخش, تمبرفرحبخش، مسعود نوین فرح بخش، تاریخ تمبر، کلکسیون تمبر، مجموعه داری تمبر، اسکناس قدیمی، تمبر قدیمی، تمبر ایران، اسکناس و تمبر پهلوی و جمهوری قاجار، اطلاعات تمبر, راهنمای نگهداری تمبر، راهنمای تمبر، فریدون نوین فرحبخش، تمبر، قيمت تمبر، آلبوم تمبر، کتاب اسکناس، کتاب تمبر، فروش تمبر، خرید تمبر، فروشگاه تمبر، خرید اوراق مصورتمبر، تمبرهای اولیه ایران، آلبوم تمبر، آلبوم اسکناس، خرید اوراق مصور اسکناس، آلبوم سکه، کتاب سکه های ایران، مجموعه کارت پستال های رسمی، کلکسیونرهای برتر تمبرایران، پکیج تمبر، تاریخچه موسسه تمبر نوین فرح بخش، اخبار جدید تمبر، اولین مجله تمبر ایران، اولین نمایشگاه تمبر خاور میانه، تاریخچه انتشار آلبوم و اوراق مصور تمبر، پدر تمبر ایران، تمبر، نوین فرحبخش, نوین فرح بخش، خرید هدیه، سکه، لیوان هایی با تصاویر اسکناس و تمبر