کتاب هایی که توسط فریدون نوین فرح بخش تالیف و منتشر شد

زنده یاد فریدون نوین فرح بخش را باید قبل از هر چیز، یک محقق و پژوهشگر نامید. ایشان در مورد تمبر تحقیقات فراوانی کرد که به صورت کتاب های متعدد منتشر شده است. جمع کردن اطلاعات صحیح درباره همه تمبرهای ریز و درشتی که از ابتدا در ایران منتشر شده کار ساده ای نیست اما این مرد بزرگ با همت و عشق خود چنین خدمتی را برای اشاعه فرهنگ مجموعه داری تمبر کرده و تقدیم مردم کشور نمود.

کار تحقیقاتی کتاب راایشان خود به تنهایی انجام می دادند که وقت زیادی بابت آن صرف می شد. علاقه و همت این محقق برجسته تمبر و اسکناس به حدی بود که در فروشگاه وخانه، مطالب را به شکلی خستگی ناپذیر با ماشین تحریر و یا با کامپیوتر تایپ و آماده سازی می کرد.

علاوه بر کتاب راهنمای تمبر، بررسی و تحقیقات ایشان در دنیای اسکناس نیز سبب شد تا کتاب راهنمای اسکناس های ایران را نیز ایشان در سال 1359 به چاپ برساند. تا آن زمان مرجعی مشخص که اسکناس ها را در دوره های مختلف تاریخی تقسیم و مورد قیمت گذاری قرار دهد وجود نداشت. خدمت ایشان در زمینه بررسی تمام اسکناس هایی که تا امروزه در کشور ایران به چاپ رسیده، همیشه مورد توجه علاقمندان قرار دارد، چه بسا افرادی با دیدن جذابیت های مطالب این کاتولوگ ها و رمز و رازهایی که توسط آن ها آشکار می شود، به مجموعه داری اسکناس علاقمند شده اند. این کتاب نیز مانند راهنمای تمبرهای ایران به صورت سالانه چاپ می شود.

از دیگر کتاب هایی که مرحوم فریدون نوین فرح بخش تالیف و در اختیار علاقمندان گذاشت می توان از کتاب تمبرهای اولیه ایران نام برد، این کتاب تمبرهای شیروخورشیدی مربوط به سال های اولی که تمبر ایران در دسترس قرار گرفت را به صورت تخصصی و تحقیقی بررسی کرده است.

انتشار کتاب پاکت ها و کارت پستال های رسمی ایران نیز نمونه دیگری است از نتیجه زحمات ایشان در زمینه شناساندن انواع مختلف ملزومات پستی، که در دوران گذشته مورد استفاده قرار می گرفت.

از دیگر تالیفات ایشان کتاب مهرهای پستی ایران است که در سال 1370 منتشر شد، این کتاب از جمله نتایج ارزشمند سال ها تحقیق و پژوهش در مورد مهرهای پستی که بر روی پاکت های ارسال شده درقبل از جنگ جهانی دوم بجا مانده است . ایشان با گروه بندی کردن و شناساندن مهرهای پستی نایاب کمک بزرگی به دوستداران و کلکسیونرهای مجموعه های کلاسیک ایران کردند.

 

     

فروشگاه تمبر نوین فرح بخش - تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از چهارراه امیر اکرم - جنب بانک اقتصاد نوین - پلاک 1399

تلفن: 66400246-021  | نمابر: 66482814-021 | پست الکترونیکf_n_farahbakhsh@yahoo.com :

هر گونه استفاده تجاری و بازرگانی از این سایت ممنوع بوده و قابل پیگرد قانونی است. استفاده از مطالب و تصاویر تنها با ذکر منبع مجاز می باشد

Novin Farahbakhsh, Stamp Exhibition, Banknote, Farahbakhsh, Stamps, Collection, Stamp Store, Stamps Shop, Philately, Stamp, Stamps of Iran, Iranian Banknote, Iran Stamp, Banknotes of Iran, Stamps Catalogue, Stamps Catalogue of Iran, Banknote Catalogue of Iran, Banknote Catalogue     فرح بخش, تمبرفرحبخش، مسعود نوین فرح بخش، تاریخ تمبر، کلکسیون تمبر، مجموعه داری تمبر، اسکناس قدیمی، تمبر قدیمی، تمبر ایران، اسکناس و تمبر پهلوی و جمهوری قاجار، اطلاعات تمبر, راهنمای نگهداری تمبر، راهنمای تمبر، فریدون نوین فرحبخش، تمبر، قيمت تمبر، آلبوم تمبر، کتاب اسکناس، کتاب تمبر، فروش تمبر، خرید تمبر، فروشگاه تمبر، خرید اوراق مصورتمبر، تمبرهای اولیه ایران، آلبوم تمبر، آلبوم اسکناس، خرید اوراق مصور اسکناس، آلبوم سکه، کتاب سکه های ایران، مجموعه کارت پستال های رسمی، کلکسیونرهای برتر تمبرایران، پکیج تمبر، تاریخچه موسسه تمبر نوین فرح بخش، اخبار جدید تمبر، اولین مجله تمبر ایران، اولین نمایشگاه تمبر خاور میانه، تاریخچه انتشار آلبوم و اوراق مصور تمبر، پدر تمبر ایران، تمبر، نوین فرحبخش, نوین فرح بخش، خرید هدیه، سکه، لیوان هایی با تصاویر اسکناس و تمبر